Krovinių pervežimas sausumos keliais: kaip jis prisideda prie verslo sėkmės?

Krovinių pervežimas atlieka svarbų vaidmenį ne tik Lietuvos vidaus, tačiau ir viso pasaulio ekonomikoje. Jis palengvina prekių ir medžiagų judėjimą iš vienos vietos į kitą bei leidžia vystytis prekybai tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu.

Be efektyvaus krovinių vežimo vietinė ir tarptautinė prekyba sustotų, o vartotojai negalėtų gauti net ir būtiniausių arba reikalingų produktų. Galima sakyti, kad krovinių pervežimas – dabartinio pasaulio ekonomikos varomoji jėga.

Yra daug skirtingų krovinių vežimo būdų, kurių kiekvienas turi savų privalumų ir trūkumų. Tarp labiausiai paplitusių yra laivyba, oro transportas, gabenimas sunkvežimiais ir geležinkeliais. Bent jau Lietuvoje ir ES ribose krovinių pervežimas sausumos keliais – sunkvežimiais, yra pats aktualiausias ir reikšmingiausias. Šį straipsnį ir norėtume paskirti būtent tam, kad apžvelgtume, kuo svarbus krovinių pervežimas sausumos keliais ir kaip jis prisideda prie verslo sėkmės.

Krovinių pervežimas sausuma – lanksčiausias būdas gabenti krovinius trumpus ir vidutinius atstumus

Laivyba, be jokios abejonės, yra pasaulyje bene dažniausiai naudojamas krovinių pervežimo metodas. Nors plukdymas jūra džiugina nedidele kaina, tačiau pats krovinio tranzitas dažnai trunka savaites ar net mėnesius. Krovinių gabenimas oru yra greitesnis, bet ir brangesnis. Taip pat, lėktuvais galima gabenti tik ribotą kiekį ir riboto dydžio krovinių. Geležinkeliu gabenti krovinius yra ekonomiška ir efektyvu, jei transportavimas vykdomas ypač dideliais atstumais. Be to, į aplinką išmetama mažiau teršalų. Tačiau tokį transportą gali riboti geležinkelių infrastruktūros prieinamumas ir gabenamo krovinio dydis bei svoris. Be to, įveikti ilgus tarptautinius maršrutus gali prireikti labai daug laiko…

Įvertinus visas galimybes, bene efektyviausias ir universaliausias būdas gabenti krovinius, bent jau ES ir Europos žemyno ribose, yra krovinių gabenimas sausumos keliais – sunkvežimiais. Su sunkvežimiais atliekamas ir temperatūrinių – riboto galiojimo, ir pavojingų, ir būtinųjų ar net negabaritinių krovinių pervežimas.

Turint patikimus partnerius, transportuoti sausumos keliais galima beveik bet kokį krovinį. Be to, sunkvežimiai per vieną dieną gali įveikti po kelis šimtus kilometrų, todėl beveik bet kurią Europos kontinento vietą pasiekia per trumpesnį laiką nei 5 dienos. Na, o artimiausi tarptautiniai maršrutai ar vietinės kelionės dažnai įveikiamos tą pačią dieną, per kelias valandas ar per labai trumpą laikotarpį.

Pagrindiniai sausumos transportui kylantys iššūkiai, kuriuos išsprendžia tik patikimi logistikos partneriai

Vienas iš pagrindinių iššūkių, kuris kyla gabenant krovinius tarptautiniais maršrutais ir su kuriuo susitvarkyti gali tik kompetentingas logistikos partneris – skirtingos taisyklės ir standartai įvairiose šalyse.

Nors ES yra sukūrusi bendrąją prekių rinką, kuri leidžia laisvai judėti prekėms regione, tačiau taisyklės, reglamentuojančios tokius dalykus kaip transporto priemonių matmenys ir svoris, vairavimo laikas ir saugos reikalavimai, gali skirtis. Dėl to įmonėms gali būti sunku orientuotis skirtingose taisyklėse ir kyla sunkumų viską organizuojantis pačioms. Tad, jei Jums aktualus tarptautinis krovinių pervežimas, geriausia kreiptis į logistikos partnerius. Jie paruošia dokumentus arba net padeda automatizuotai atlikti įvairius procesus, kad būtų taupomas Jūsų laikas ir administraciniai ištekliai.

Kitas iššūkis – nevienoda kelių tinklo infrastruktūra. Kai kuriose vietovėse gali būti ribotas privažiavimas didesnėms transporto priemonėms, o tai gali sulėtinti vežimo laiką ir padidinti krovinio sugadinimo riziką. Dėl to svarbu tinkamai planuoti maršrutus, turėti patyrusius vairuotojus, paruošti dokumentus dėl kelių mokesčių ir t. t.

Visgi negabaritiniai kroviniai yra tie, kurie kelia daugiausiai papildomų iššūkių. Jiems vežti keliais gali prireikti specialių leidimų ir net lydinčiųjų transporto priemonių. Tai visada didina transportavimo sąnaudas ir pačios užduoties sudėtingumą. Be to, įmonėms gali tekti kruopščiai planuoti maršrutus, kad išvengtų bet kokių galimų problemų, derinti su įvairiomis institucijomis. Vėlgi, tuo už Jus gali pasirūpinti logistikos partneris.

Apskritai krovinių vežimas keliais ES ir tarptautiniu mastu įmonėms gali būti sudėtingas ir sunkus procesas. Tačiau kruopščiai planuojant ir naudojantis patyrusių logistikos paslaugų teikėjų paslaugomis galima įveikti šiuos iššūkius ir užtikrinti saugų transportavimą ir krovinių pervežimą laiku.

Papildoma patikimo krovinių pervežimo partnerio nauda Jūsų verslui

Patikimi logistikos partneriai, tokie kaip ,,1L“, gali turėti didelę įtaką krovinių gabenimo procesui. Jie gali padėti savo klientų įmonėms įveikti daugelį iššūkių ir sunkumų, susijusių su prekių gabenimu iš vienos vietos į kitą. Tai apima labai platų iššūkių spektrą, pradedant transporto priemonių suradimu, baigiant vairuotojais, maršruto sudarymu, dokumentacija ir ne tik.

Štai keletas svarbiausių naudų, kaip kompetentingi logistikos partneriai palengvina krovinių pervežimą sausumos keliais:

Tiekimo grandinės sustiprinimas – patikimi logistikos partneriai gali padėti įmonėms racionalizuoti tiekimo grandinės procesus. Tai padarius, krovinių vežimas tampa lengvesnis ir efektyvesnis. Tam gali būti naudojamos technologijos kroviniams sekti ir valdyti arba kuriami individualūs sprendimai, atitinkantys konkrečius įmonės poreikius. Suderinus pervežimo paslaugas su kontraktine logistika, kai kada gali būti gaunama dar didesnė nauda.

  • Sutrumpės laikas nuo užsakymo iki pristatymo;
  • Efektyviau galima stebėti atsargas ir krovinių judėjimą;
  • Galima diegti daugiau automatizuotų procesų.

Išlaidų mažinimas – pasirinkus tinkamus partnerius, gali sumažėti krovinių vežimo išlaidos. Logistikos partneriai nuolat dirba tam, kad rastų sprendimus, todėl, jei reikia, jie galės naudoti kelias transporto rūšis, pavyzdžiui, iš sunkvežimio krovinį perkelti į keltą ir panašiai. Tai daroma tam, kad būtų rastas geriausias greičio ir sąnaudų santykis.

  • Kroviniai tikslą pasieks per trumpiausią laiką;
  • Kartu su trumpiausiu įmanomu gabenimo laiku, dažnai galima džiaugtis ir sumažėjusiomis išlaidomis.

Atitikties užtikrinimas – logistikos partneriai padeda atitikti standartus, taikomus krovinių vežimui tiek ES ribose, tiek tarptautiniu mastu. Tai gali padėti išvengti vėlavimų ir baudų, taip pat apsaugoti įmonės reputaciją.

Rizikos valdymas – patikimi partneriai ne tik stengiasi, kad krovinius vežtų patyrę vairuotojai, techniškai tvarkingu transportu, tačiau daro ir dar daugiau. Jie padeda valdyti krovinio ir prekių sugadinimo ar praradimo riziką, siūlo draudimą ar kitas priemones, mažinančias nelaimingų atsitikimų ar vėlavimo riziką.

Apskritai vertinant, kompetentingi logistikos partneriai gali atlikti svarbų vaidmenį padėdami įmonėms saugiai ir veiksmingai gabenti krovinius ES ar tarptautiniu mastu.